Najčastejšie otázky

Vrátenie a reklamácia

Ako môžem vrátiť moju objednávku:

Odstúpenie od zmluvy teda vrátenie tovaru je možné uskutočniť v 14-dňovej lehote. Lehota pre vrátenie tovaru začína plynúť dňom prevzatia zásielky. Pri vrátení tovaru je potrebné napísať e-mail na reklamačné oddelenie: reklamacie@najnabytok24.sk s číslom objednávky pre dohľadanie. Pri vrátení tovaru je objednávku potrebné zabaliť do pôvodného originálneho balenia. Refundácia finančných prostriedkov je uskutočnená po prijatí a skontrolovani tovaru najneskôr do 14-dni. Vrátenie tovaru je možné dvomi spôsobmi a to: tovar Vám vieme zviesť my alebo kuriérskou spoločnosťou, táto služba je spoplatnená podľa počtu a váhy balíkov alebo viete tovar zaslať na adresu ktorú obdržíte v maily z reklamačného oddelenia.

Prišla mi poškodená zásielka čo robiť?

Pri preberaní tovaru od kuriéra je potrebné balík dôkladne skontrolovať, pokiaľ obalový materiál zásielky javí poškodenie je potrebné spísať škodový zápis s kuriérom a problém nám nahlásiť bezodkladne kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky v sekcii kontakty najneskôr do 24-hodín od prebratia tovaru. Na reklamáciu budete potrebovať číslo objednávky a fotodokumentáciu poškodeného tovaru, vonkajšie a vnútorné balenie zásielky.

Prišiel mi nesprávny počet balíkov alebo nesprávny tovar:

V prípade, že Vám bol doručený nesprávny počet balíkov alebo nesprávny tovar kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky v sekcii kontakty, kde situáciu preveríme.

Kedy mi vrátite peniaze za zrušenú objednávku/odstúpenie?

Finančné prostriedky sú refundované do 14-dní odo dňa prijatia tovaru na náš sklad.

Neprišla mi odpoveď na reklamáciu/odstúpenie od zmluvy:

V prípade, že ste písali e-mail na naše reklamačné oddelenie a neobdržali ste odpoveď do 2-pracovných dní. Skontrolujte si prosím všetky zložky SPAM, reklama, nevyžiadaná pošta. Ak ste ani v tomto prípade e-mail neobdržali, kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky v sekcii kontakty.

Chcem aby ste vyzdvihli balík ktorý vraciam, kto za balík platí?

V prípade odstúpenia od zmluvy Vám vieme zabezpečiť spoplatnený zvoz ktorý závisí od počtu a váhy balíkov. V prípade reklamácie je zvoz tovaru jednou z možností ktorú vieme uplatniť.

Môžem zmeniť produkt v mojej objednávke za iný?

Ak si prajete zmeniť produkt z objednávky za iný a Vaša objednávka ešte nebola odoslaná, kontaktujte našu infolinku. Pokiaľ bola objednávka vyexpedovaná túto zmenu už nie je možné uskutočniť, tovar je potrebné prebrať a následne nás kontaktovať.

Môžem zrušiť objednávku alebo zmeniť údaje v nej?

Pokiaľ Vaša objednávka ešte nebola odoslaná, je stále možnosť objednávku zrušiť alebo zmeniť doručovacie či firemné údaje. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky v sekcii kontakty.

UPOZORNENIE: Pretože je objednávka obvykle odoslaná do 24-hodín od jej prijatia alebo prijatia platby, preferujeme zmeny v objednávke alebo jej zrušenie telefonicky. Žiadosti o zrušenie objednávky alebo zmeny v nej zaslané e-mailom majú dlhšie spracovanie.

V prípade, že je objednávka už expedovaná jej zrušenie nie je možné je potrebné ju prebrať a následne následne nás kontaktovať.

Moja objednávka bola zrušená:

V prípade, že Vaša objednávka bola zrušená z našej strany mohli nastať nasledovné komplikácie:

Za normálnych okolností náš systém okamžite stiahne všetky nedostupné položky do statusu nie je na sklade. V ojedinelých prípadoch nastáva oneskorenie, ktoré spôsobí, že položka zostane k dispozícii k objednaniu, hoci skladová zásoba už bola vyčerpaná. Vtedy je objednávka z našej strany stornovaná alebo ponúknutá alternatíva, ktorú posielame e-mailom.

Platba

Ktorými platobnými metódami môžem zaplatiť?

Pri nákupe môžete zaplatiť: bankovým prevodom, cez platobnú bránu alebo na dobierku (hotovosť).

Bankový prevod: 

Pri prevodom na účet dostanete hneď po dokončení objednávky e-mailom potvrdenie o svojej objednávke, v ktorom nájdete všetky potrebné údaje. Spracovanie prevodu trvá bankám zvyčajne 1-2 pracovné dni. Počítajte preto s predĺžením doby dodania o 1-2 dni, oproti iným platobným metódam.

Platobná brána: 

Platobná brána presmeruje Vašu platbu priamo do banky ktorá okamžite platbu spracuje je to najrýchlejší spôsob úhrady.

Dobierka:

Platba hotovosti za tovar kuriérovi, pri tomto spôsobe platby je potrebné mať pripravenú vždy hotovosť, nakoľko nie každý kuriér disponuje platobným terminálom. Pri platbe na dobierku je účtovaný spracovateľský poplatok vo výške 2€

Môžem nakupovať aj na firmu?

Ak chcete nakupovať ako právnická osoba/ na firmu, stačí, keď si pri vyplňovaní vašich údajov v objednávke vyberiete možnosť “Faktúrovať na firmu” a následne zadáte vaše IČO, DIČ, IČ DPH v správnom formáte.

Neprišlo mi žiadne potvrdenie mojej objednávky:

V prípade, že ste na svoj e-mail neobdržali potvrdenie o spracovaní Vašej objednávky postupujte prosím nasledovne.

Skontrolujte si dôkladne svoju e-mailovú schránku, SPAM, nevyžiadanú poštu, reklamu. Ak ste e-mail s potvrdením nenašli, kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky v sekcii kontakty.

Ako dostanem faktúru k objednávke?

Faktúru k objednávke zasielame vždy elektronicky do mailu ktorý ste zadali do Vašej objednávky, pokiaľ faktúru neviete nájsť skontrolujte dôkladne Váš e-mail, SPAM, reklamu, nevyžiadanú poštu. Pokiaľ ste faktúru aj tak nenašli kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky v sekcii kontakty.

Sú možné zmeny na faktúre?

V súlade s politikou našej firmy nie je možné po vystavení faktúry vykonávať žiadne zmeny ani úpravy. Preto prosím dbajte na správne vyplnenie objednávky a firemných údajov.

Je možná platba na splátky?

V našom internetovom obchode nie je možný nákup na splátky.

Doprava a doručenie

Kde môžem sledovať moju objednávku?

Po vyexpedovani objednávky ju preberie kuriérska spoločnosť ktorá Vás bude ďalej kontaktovať o priebehu doručenia, kuriérska spoločnosť Vám zašle e-mail s trackingom kde je možné sledovať Vašu zásielku. Pred doručením Vás bude kontaktovať kurier telefonicky na číslo z objednávky.

Kuriér mi nevolal alebo som mu nestihol zdvihnúť telefón.

Pokiaľ nastane situácia, že ste nestihli zdvihnúť kuriérovi telefón je vždy potrebné volať naspäť a dohodnúť si ďalší termín doručenia. Na doručenie zásielky máte dva pokusy, pokiaľ sa kuriérskej spoločnosti nepodarí s Vami skontaktovať ani na druhý pokus, tovar je zaslaný naspäť k nám, preto prosím dbajte na preberanie zásielky aby nevznikli zbytočné prepravné náklady. Pokiaľ sa Vám kuriér neozval, prosím kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky v sekcii kontakty.

Produkty

Kde sa môžem informovať ohľadom produktov a ich dostupnosti?

V prípade, že potrebujete poradiť s výberom produktu, ich technickými parametrami alebo sa chcete informovať ohľadom naskladnenia, kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky v sekcii kontakty.

Mám záujem o tovar ktorý je vypredaný.

Na našich stránkach môžete nájsť aj produkty ktoré sú aktuálne vypredané, tieto produkty majú status nie je skladom na tieto produkty nie je možné vytvoriť objednávku. V prípade, že chcete zistiť opätovné naskladnenie, kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky v sekcii kontakty.

Predavate aj náhradné diely?

Náhradné diely k produktom nie sú na predaj a nemáme ich zaradené v našej ponuke. Pokiaľ Vám v zásielke niečo chýba alebo Vám prišiel poškodený tovar kontaktujte naše reklamačné oddelenie prostredníctvom mailu.

Je možnosť produkty niekde vidieť alebo ich vyskúšať?

Sme internetový obchod, nedisponujeme kamennou prevádzkou, avšak každý náš zákazník má 14 dňovú lehotu na vyskúšanie si daného tovaru. V prípade, že s tovarom nie ste spokojný môžete ho do 14 dní vrátiť.

Máte kamennú predajňu alebo showroom?

Fungujeme ako internetový obchod, nemáme kamennú predajňu ani showroom, produkty je možné vidieť iba na našich stránkach.

Môžem si rezervovať tovar telefonicky alebo e-mailom?

Tovar si zarezervujete jedine vytvorením si objednávky. Objednávky nevytvárame telefonicky ani e-mailom je potrebné aby si každý zákazník vytvoril objednávku prostredníctvom nášho eshopu.